Dnes na programu: vážení, kontrola očiček, 1. odčervení

25.05.2021

Milí páníčci, jistě jste zvědaví, co je u miminek nového. Tak moc toho není. Denní program miminek je poněkud jednotvárný, bumbat, spinkat, kakat, čůrat, spinkat, bumbat, spinkat, bumbat, spinkat, kakat, čůrat, spinkat ...sám bych u toho usnul.

Ale dnes přeci jen trochu animačního programu pro chovance našeho ústavu:

- váže, musím si na váhu dávat pořád větší a větší nádobu, no jsou to medvídci od Třeštice, rekordman je Akeemek, ten už má 988 g,  dohromady mají už 7 kg !!!. Průměrný přírůstek ve 2 týdnech je 2,6 násobek porodní váhy. Co dodat, z Fee za chvilku zbude jen předložka k posteli ... Pane, pojďte si hrát, moje babička byla taky předložka, a můj dědeček byl pampadadá, to znamená ... to znamená, že my dva jsme ....? (otázka za dva bludišťáky)

- otevírání očiček, ... zatím nevidno,  jen Amy má levé očičko pootevřené, ostatní ten dnešní svět ještě vidět netouží, ani se nedivím, počkáme a uvidíme

- červíci - první oficiální zdravotní procedura se obešla bez osobní návštěvy mimoušů u našeho úžasného pana veterináře, díky bohu, jak říkáme my ateisté. Pan doktor dal  instrukce a pastu na odčervení, to preventivně  kvůli těm zákeřným škrkavkám a jiné havěti, které zrádně mohou číhat ve Fee (i přes pravidelné odčervování). Zapouzdří se v játrech ve formě mini vajíček, a jak začne březost, ty zmetci se vzbudí, a jsou schopní zalézt do placenty, jezdí v krvi jak v tobogánu, zalezou i do mléka, no vejdou se všude a jak rychle se množí... Tak na to naštěstí existuje řešení, pasta. Každému miminkovi bylo vše řádně vysvětleno na detailní instruktážní přednášce, představen následující postup a popsáno očekávané chování miminka. Následně každý dostal do tlamky 0,5 ml pasty, zamlaskalo to, mňam mňam,  ukázal se růžový jazýček a hotovo. Tak zase za 14 dnů bude další mňamka, však mi jim ukážeme, zač je toho buličí loket!

A to je vše, přátelé... jdeme bumbat, spinkat, kakat,... no však víte.


No dobře, tak ještě pár nových fotek přidám